.:: DR. MELİSA ECZACIBAŞI ::.
MELİSA ECZACIBAŞI
DERMATOLOJİ, ESTETİK,LAZER LTD.ŞTİ.

Cilt Hastalıkları
Saç Hastalıkları, Saç Dökülmesi
Saç Ekimi

Lazer Epilasyon

Lazer, Peeling
Botox

Dolgu Maddeleri ve Dudak Dolgunlaştırma

Cilt Bakım, Oksijen Therapy
Mezoterapi, Zayıflama ve Sellülit
Leke ve İz Tedavileri
Kalıcı Makyaj
Sivilce ve Sivilce Ted.
Aşırı Terleme ve Nedenleri
Karboksiterapi, Lipoliz
Varis
Detox
Happy Lift, Power Plate
PRP (Trombositten Zenginleştirilmiş Plazma)
  
.:: DR. MELİSA ECZACIBAŞI ::.
 

 

KIRIŞIKLIK VE CİLT BAKIMI
www.melisaeczacibasi.com

 
 

 

Kırışıklık Tedavileri ve Bakım

Yaşın ilerlemesi ile birlikte yüz, boyun ve dekolte bölgesinde oluşan kırışıklıkları gidermek ve onların oluşmasını geciktirmek artık mucize değil. Kırışıklıklar ve yorgunluk çizgileri yüze daha yorgun ve yaşlı bir ifade verir. Kadın ve erkek estetik ve güzellik sektöründe çok önemli rol oynayan tıbbi ve bakım yöntemleri sayesinde hiç cerrahiye gerek kalmaksızın yüzdeki var olan kırışıklıkları tedavi edip ve onların oluşmasını geciktirebiliriz. Botox, Restylen, Mezolift, Peeling, Lazer, Cilt Bakım ve Kozmetik bilgileri sıra ile inceleyebilirsiniz.

BOTOX: Özellikle göz çevresi, alın ve kaş ortasındaki kırışıklıklar, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıklar için kullanılır. Bu yöntemde çok ince uçlu bir iğne ile istenilen bölgenin içersine ilaç enjekte edilir. Ağrı, acı olmaz. (Tedaviden önce o bölgeye uyuşturucu krem sürülür). Yöntem tek bir seansta gerçekleşir ve ortalama 30dk gibi bir zaman alır. Göz çevresindeki kırışıklıklar geçer, kaş ortasındaki kaş çatma çizgileri geçer, alın bölgesindeki kırışıklıkları geçer ve kaşların hafifçe kalkmasını sağlar, (göz kapak düşme ve esneme) gibi bir problem varsa onları da toparlar. Yöntemin ilk baştaki ortalama etki süresi 6-8 aydır. Ama seanslar düzenli bir şekilde devam edilirse aradaki dönemler 1-1.5 seneye kadar uzayabilir ve kırışıklıklar her zaman eskisine nazaran daha az sayıda ve derinlikte olur.

HYLAFORM ve RESTYLEN, Perlane

Özellikle burundan dudağın her 2 yan taraflarına uzanan kırışıklıklar için kullanılır. Bu ilaçlar tamamen doğal nitelik taşıyan dolgu maddeleridir. Uygulama bir seansta gerçekleşir ve ortalama 15 dakika sürer. Ağrı, acı yapmaz. Son derece pratik yöntemlerdir. Uygulamadan sonra rutin işlemlerinize devam etmeniz mümkün.

MEZOLİFTİNG (Cilt Altı Vitamin Enjeksiyonu)

Özellikle yüz bölgesi, boyun, dekolte bölgesi ve eller için kullanılan bir yöntem. Bu yöntemde çok ince üçlü özel iğne ile cildin altına vitaminler enjekte edilir. Vitaminler direkt cilde enjekte edildiği için cildi besler, ciltte parlaklık sağlar ve oluşacak olan kırışıklıklar ve sarkmaları geciktirir. Ortalama 15 dakika sürer uygulamadan önce yüze uyuşturucu krem sürülebilir.

PEELİNG

Peeling kelime anlamı 'soyma' demektir. Cilt üstündeki ölü hücre tabakayı soyar ve cilde parlaklık ve canlılık verir. Yüzdeki kırışıklıklar, sivilce izleri, açık gözenek ve siyah noktalar, ciltteki matlaşma ve yağlanma durumlarında oldukça başarılı sonuçlar verir. Yöntem ortalama 15 dakika sürer. Kızarıklık, ağrı ve kabuklanma yapmaz. Çok hassas ciltlerde oluşan kızarıklık kısa sürede geçer.

CİLT BAKIMI

Cilt bakımı ortalama 1-1.5 saat sürer.

Cilt temizlenir, peeling yapılır, oksijen ve buhar verilir, sonradan siyah noktalar temizlenir, cilt tipine göre maske yapılır, nemlendirici yapılır ve iyonto forez ile sonlanır. Siyah noktalar temizlendiğinden ve cilt oksijen ile beslendiğinden dolayı ciltte parlaklık meydana gelir. Düzenli yapıldığında ciltte iyi etkiler yaratır.

KOZMETİK DANIŞMANLIK

Cildinize uygun kozmetiklerin hangileri olduğu ve nasıl kullanmanız gerektiğine karar verilir.


Merkezdeki tüm tıbbi uygulamalar bilinçli şartlarda gerçekleştirildiğinden herhangi bir yan etki içermez.
Her konu ile ilgili tedaviden önce ve sonra resimleri görmek ve detaylı bilgi almak için ücretsiz ön görüşmeye gelmeniz mümkün.

 

Doktor Melisa Eczacıbaşı

info@melisaeczacibasi.com
0212 351 28 08 -09
Nispetiye cad. No:47/6 Ece apt.
Etiler - İSTANBUL
      (Akmerkez - Etiler Lisesi karşısı )